Съдържание

Майка, спортистка, олимпийски шампион, великолепна жена: Алисън Феликс печели първия си златен медал - и общо 12-та световна титла на световното първенство по лека атлетика, за да счупи рекорда на Юсейн Болт - по-малко от година след като стана майка.

Миналия ноември Феликс роди малката Камрин при спешно цезарово сечение, която прекара първия месец от живота си в реанимация. Случай, който вдигна шум, като се има предвид, че бременността й я накара да загуби вече седемгодишен договор, хвърляйки светлина върху въпроса за защитата на жената по майчинство и кърмене и нейната заплата.

Сега, на 33 години, Алисън, най-украсената състезателка по лека атлетика на Олимпийските игри с девет медала от четири мача, печели първото световно първенство 4x400 м смесена щафета в световен рекорд от 3 минути 09.34 в американския квартет. секунди.

„Толкова е специално: ако дъщеря ми е тук, за да гледа, това за мен е светът“, каза тя. Беше луда година ”.

Със своя 12-и златен медал той счупи рекорда на Болт на ямайската легенда от 11 на световното първенство.

12 СВЕТОВНИ ЗАГЛАВИЯ. @allysonfelix официално държи рекорда за най-много световни титли след раждането преди 10 месеца. #WorldAthleticsChamps pic.twitter.com/68kKjfb0yw

- Екип на САЩ (@TeamUSA) 29 септември 2021 г.

Като цяло Феликс вече има 26 невероятни медала, ослепителен лъч, който включва и шест олимпийски златни.

„Това беше целият ми свят. Като бях в отделението за интензивно лечение цял ден и нощ, наблюдавайки как бебето ми се бие … Все още чувам бипканията и алармите на машините. Несигурност. Страх. Имаше много дни, когато не бях сигурен, че ще бъде възможно. Работих по-усилено, отколкото знаех, че мога да направя. Имаше сълзи, разочарование и съмнения. Понякога изглеждаше, че всичко е срещу мен “, продължава той.

До нея Шели-Ан Фрейзър-Прайс (и нейната разноцветна перука) - също съвсем наскоро майка - спечели осмия световен златен медал с най-доброто време на сезона (10 ”71).

Така че хайде жени! Радваме се, че се връщате на върха, вие сте вдъхновение за всички останали!